Přihlášky do SONKP >>> TadýseQ

Arabský plnokrevník

10. května 2008 v 19:35 |  ☼Plemena koní
Arabský plnokrevník
Původ: Arabský poloostrov. Je to nejstarší a nejčistší plemeno, je často považováno za nejkrásnějšího koně vůbec. Přestože byl po mnoho staletí šlechtěn, jeho původ není zcela jasný. Obrazy koní v klasickém starověkém umění ukazují, že koně arabského typu žili na arabském pol. již od roku 2000-3000 př.n.l. . Jako pouštní kmeny, s nimiž dlouhou dobu žili, se i arabští koně dokonale přizpůsobilydrsnému prostředí, neboť měli velkou vytrvalost, netrpěli nemocemi a měli schopnost přežívat v krajních podmínkách. Čistokrevní arabští koně se chovají až dodnes na celém světě.
Popis plemene: Jedinečný vzhled tohoto plemene je určován utvářením páteře, které se liší od ostatních koňských plemen v několika ohledech. Arab má 17 žeber(ostatní koně18), 5 bederních obratlů (ostatní 3) a 16 ocasních obratlů(ostatní 18). Výška se pohybuje mezi 145 až 152.5 VKH. Zbarvení- ryzáci, bělouši a hnědáci. Vraníci nejsou tak často k vidění. Povaha je živá, přátelská a citlivá. Jejich plavý pohyb svědčí o tom, že tento kůň je jeden z nejdokonalejších zvířat.
Stavba těla: Malá hlava s širokým čelem, jemné chřípí, štičí profil hlavy, široké nozdry a malé uši. Hluboké, jasně prokreslené hrdlo nasazené ve výrazném oblouku. Ladně klenutý krk, dlouhé široké plece s výrazným kohoutkem. Hluboké tělo s širokým hlubokým hrudníkem a krátkým rovným hřbetem. Vysoce nasazený ocas, tvrdé suché končetiny s výraznými šlachamia hustými jemnými kostmi. Tvrdá, tvarovaná kopyta, jemná, hedvábná a hustá hříva a ocas.
Využítí: Vytrvalostní ježdění, dostihy, volná jízda, parkur, vhodnost i pro westernové ježdění, přehlídky, zájem pro Arabské dostihy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Si?

Holka 78.4% (178)
Kluk 21.6% (49)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama