Přihlášky do SONKP >>> TadýseQ

Hannoverský kůň

11. května 2008 v 11:10 | Siren |  ☼Plemena koní
Hannoverský kůň
Původ: Dolní Sasko/Německo.Chov tohoto plemene byl založen r. 1735. Základem se stal Holštýnský kůň převážně andaluské a neapolské krve. Toto plemeno se začalo šlechtit s cílem, že z Hannoverána vznikne všestranný kůň. Po 2. svět. válce bylo nutno Hannoverského koně přizpůsobit novému způsobu života, mělo-li plemeno přežít. Dnešní Hannoverán je lehčí a ušlechtilejší, než jeho předkové. Hannoverský kůň patří mezi nejvyhledávanější sportovní plemeno.
Popis plemene: Výška se pohybuje mezi 160 až 168 cm VKH. Jejich zbarvení má všechny základní barvy. Povaha je bystrá, dobrá učenlivá a spolehlivá.
Stavba těla: Středně velká hlava, čistý tvar a výraz v obličeji, velké živé oči a volné lícní kosti. Dlouhý ušlehctilý krk vělké šikmé plece s výrazným kohoutkem, silné hluboké tělo. Osvalená záď s dobře nasazeným ocasem, svalnaté nohy s velkými výraznými klouby a dobře formovanými tvrdými kopyty.
Využití: Hannoverán je všestranný výkonný kůň s ohromným nadáním na skákání, drezůru i ježdění, mnohostrannost, westernové ježdění, práce v zemědělství.
Hannoveraner-Charon-02
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

KLikni na to, co myslíš, že patří ke koním!!něco tam určitě je...

Kapsy 7.7% (5)
pěst 32.3% (21)
utržidlo 4.6% (3)
sudička 3.1% (2)
podzádník 46.2% (30)
lampa 6.2% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama