Přihlášky do SONKP >>> TadýseQ

Pegas

18. května 2008 v 18:17 | Siren |  →Slavní koně
Pegas- Pégasos je v řecké mytologii ikřídlený kůň, syn boha moří Poseidóna a Medúsy. Pégasos vyskočil z těla své matky Medúsy poté, co jí Perseus uťal hlavu. Prý uměl létat rychle jako výtr a žil na vysokých horách. Podle mytologického příběhu byl Pégasos proměněn v jedno souhvězdí. V umění bývá zobrazován jako atribut básníků.
Druhy pegasů:
Abraxaský pegas: Typický pegas jak ho většina z nás zná-obří bělouš, velmi sil zjevující se jak ve dne, tak v noci, v kterémkoli ročním období. Žije samotářsky. Povaha neutrální.
Hvězdný pegas: Má nafialovělé zbarvení, ve dne je však neviditelný. Je také velmi nepravděpodobné, že ho uvidíte v zimě, možná tak na podzim. Přesto je pro něj léto nejpříhodnější doba. Jeho srst je poseta hvězdami. Samotář. Povahou snílek.
Jednorohý-nebeský pegas: Tento nádherný pegas má (podobně jako jednorožec nebeský) zlatý, dlouhý roh. Má také ze všech pegasů nejdelší křídla. Dokáže chodit pooblacích, i když tuto možnost využívá jen zřídka. Zjevuje se většinou v létě. Jeho srst je hebká jako hedvábí. Žije nejvýše po 3členných skupinkách. je dobré povahy.
Zlatý pegas: Velmi vzácný druh pegase. Zřídka je v létě vídán. Patří k denním druhům pegasů. Zlato v jeho přítomnosti září. Žije sám. Je dobré povahy.
Granijský pegas : Šedý až černý s bílou hřívou a ocasem- to je granijský pegas. Je velmi rychlý v letu i v běhu. zjevuje se spíše v noci. podobá se okřídlenému poníkovi, je však vyšší. Stejně jako pegas jednorohý- nebeský má velmi dlouhá křídla. Samotář. Povahy neutrální. Dokáže komunikovat s lidmi.
Atheonský pegas: kaštanový hnědák oblíbený v Irsku a Británii.
Thestralský pegas: vzácný, vraník nadaný schopností neviditelnosti. Mnozí kouzelníci věří, že nosí smůlu.
Pegase lze ještě rozlišovat a určovat podle barev :
Zlatý
Bělouš
Vraník
Hnědák
Strakáč
Šedák
Teď sem dám pár obrázků, kde Pegasové žijí opravdu jen v naší fantazii...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Si?

Holka 78.4% (178)
Kluk 21.6% (49)

Komentáře

1 Mišinka Mišinka | Web | 23. června 2008 v 21:16 | Reagovat

krásný, obdivuju tyhle stvoření, chtěla bych nějakýho potkat,, MT peggáskové

2 LIA - tvoje SBčko LIA - tvoje SBčko | Web | 27. listopadu 2008 v 21:04 | Reagovat

pekne obrázky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama