Přihlášky do SONKP >>> TadýseQ

:0* Australský honácký pes :0*

11. června 2008 v 20:12 | Siren |  →Plemena psů
Australský honácký pes (ACD)
Standard FCI č. 287 z 15. 9. 1989
Země původu: Austrálie
Klasifikace FCI: Skupina 1- ovčáci a honáčtí psi, sekce2 - honáčtí psi. Bez pracovní zkoušky.
Celkový vzhled: Silný, kompaktní, symetricky stavěný pracovní pes se schopností a ochotou splnit jakýkoli přidělený úkol. Kombinace substance, síly, vyváženosti a pevné svalnaté konstituce musí působit dojmem velké hbitosti, síly a vytrvalosti. Jakýkoli náznak hrubosti či slabosti je vážnou vadou.
Charakteristika: Jak naznačuje název plemene, jeho prvním úkolem, ve kterém nemá sobě rovného, je hlídání a nahánění dobytka jak v otevřených, tak uzavřených prostorách. ACD je vždy čilý, mimořádně inteligentní, ostražitý, osvážný a spolehlivý, s absolutní oddaností k plnění povinností, což z něho činí ideálního psa.
Barva: Modrá: zbarvení by mělo být modré, modře skvrnité nebo modře tečkované, s jinými znaky, nebo bez nich. Přípustné jsou černé, modré nebo tříslové znaky na hlavě. Rovnoměrné rozmístění má přednost. Na předních nohou vede tříslové zbarvení prostředkem nohou směrem nahoru a postupuje k hrudi a hrdlu, s tříslovým zbarvením čelistí. U pánevních končetin je tříslová na vnitřní straně nohou a stehen, kde sestupuje přes přední část kolenních kloubů a v části od hlezen k prstům se rozšiřuje na vnější část nohou. Tříslová podsada na těle je přípustná v případě, že není patrná skrze modrou krycí srst. Černé znaky na těle jsou nežádoucí.
Červeně tečkovaná: Zbarvení by mělo být rovnoměrně červeně tečkované po celém těle, včetně podsady(ani bíla, ani krémová), s tmavšími červenými znaky na hlavě, nebo bez nich. Žádoucí jsou rovnoměrné(pravidelné) červené znaky na hlavě. Červené znaky na těle jsou přípustné, avšak nežádoucí.
Velikost: Kohoutková výška u psů by měla činit 46 - 51, u fen 43 - 48 cm.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sirenka- admin blogu Sirenka- admin blogu | E-mail | Web | 2. srpna 2008 v 17:46 | Reagovat

tenhle pes je proste nej!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama